ساختن نرم افزار با اشتراک گذاری محتوا

ساختن نرم افزارها با حس گرها
اسفند ۲۴, ۱۳۹۵
اولین نرم افزار ویجت بومی پوشیدنی تایزن خود را بسازید
اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۶

اگر می خواهید نرم افزار هایی بسازید که ویژگی های اشتراگ گذاری محتوا را به مصرف کننده پیشنهاد کند، تایزن انتخاب های مختلفی را برای شما فراهم می آورد.

شما می توانید انواع مختلفی از محتوا (متن، فایل های باینری، و پوشه ها) را بین نرم افزارهای همان دستگاه که در حال استفاده از ویژگی های نرم افزارکنترل می باشد، به اشتراک بگذارید، که این باعث اجازه ی استفاده از ویژگی ها در سایر نرم افزار ها، یا انتشار ویژگی های خود می شود و همچنین به سایرین اجازه ی استفاده نیز می دهد. بعلاوه، شما می توانید با استفاده از ارتباطات میدان نزدیک  (NFC) اتصال P2P ،پیام های ساده ی NDEF (مثل کارت تبلیغ) را به طور بی سیم با دستگاه های نزدیک بهم بسته، تبادل کنید.

 

هنگام ساختن نرم افزار اشتراک گذاری محتوا، می توانید امکانات زیر را ایجاد سازید:

 

  • فرستادن محتوا به سایر نرم افزار ها

– می توانید متن را به سایر نرم افزار ها ارسال نمایید. برای مثال، یک نرم افزار مرورگر می تواند URL  سایتی که اخیرا به آن سر زده است را با نرم افزارمسنجر یا ایمیل به اشتراک بگذارد.

– می توانید یک یا چند موارد باینری را با نرم افزار ها به اشتراک بگذارید.

– می توانید پوشه هایی را با سایر نرم افزار ها به اشتراک بگذارید. برای مثال، می توانید پوشه ای از تصاویر را به نرم افزارناظر ارسال کرده تا به مصرف کننده اجازه ی تماشای آنان را بدهید.

 

  • دریافت محتوا از دیگر نرم افزار ها 

– به منظور اجازه دادن به دیگر نرم افزار ها تا ویژگی های نرم افزار شما(مثل، به اشتراک کذاشتن اطلاعات مختلف با شما) را پیدا و استفاده کنند، شما باید ویژگی های در دسترس خود را با صدور آنها به عنوان نرم افزار کنترل،انتشار دهید.

– وقتی نرم افزار دیگری برای شما محتوایی ارسال می کند، نرم افزار شما به طود خودکار راه اندازی شده، و شما باید با استفاده از نرم افزار کنترل تماس ورودی، به داده های ورودی رسیدگی کنید.

– اگر درخواست های ورودی شامل داده های اضافی می باشند، شما باید آنرا بخوانید و به طور مناسب به آن واکنش نشان دهید.

 

  • به اشتراک گذاری از طریق NFC (ارتباطات میدان نزدیک)

– به منظور به اشتراک گذاشتن داده ها با سایر دستگاه ها، اول شما باید اطمینان خاطر حاصل شوید ازینکه دستگاه NFC را پشتیبانی می کند و سپس ویژگی NFC  را آغاز کنید.

– شما می توانید پیام های ساده ی NDEF  را از طریق ارتباطات میدان نزدیک اتصال P2P  ارسال و دریافت کنید.

 

برای به اشتراک گذاشتن محتوا از طریق نرم افزار کنترلات، شما باید از نرم افزارکنترل API  استفاده کنید. (در موبایل و نرم افزار های پوشیدنی). نرم افزار کنترل راهی برای به اشتراک گذاشتن عملکرد نرم افزار ها در تایزن می باشد. نرم افزار کنترل API  عملکرد هایی برای راه اندازی سایر نرم افزار ها با یک عملیات خاص، URI ، نوع MIME، و داده اضافی و برای تنظیمات و وارد جزییات شدن فراهم می آورد:

 

  • اطلاعات عملیات الزامی، عملی که باید اجرا شود را معین می کند.
  • نوعURI و MIME شامل اطلاعاتی در مورد محویاتی که باید رسیدگی شوند، می باشند.
  •  داده های اضافی شامل جفت های کلیدی مهمی هستند که اطلاعات بیشتری را برای عملیات فراهم می آورند.

 

با مشخص کردن یک عملیات مناسب با اطلاعات محتوا، نرم افزارتان  می تواند محتوا را با دیگر نرم افزار ها به اشتراک بگذارد. از سوی دیگر، به منظور اجازه برای سایر نرم افزار ها برای یافت و راه اندازی نرم افزارتان، می توانید ویژگی های نرم افزار خود را با اعلام کردن اطلاعات کنترل نرم افزارخود در پوشه Tizen-manifest.xml  انتشار دهید.

 

 

This content has been helpful to you?

Thanks for contributing!

Yes No

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code