درباره Tizen OS

تایزن یک سیستم عامل باز و قابل انعطافی است که از روی زمینه ای ساخته شده تا به همه ی نیاز های سهام داران موبایل و اکوسیستم  (ISVs) دستگاه متصل ، شامل سازندگان دستگاه، اپراتور های تلفن همراه،سازندگاه  نرم افزار و فروشندگان نرم افزار مستقل جهت دهی دهد.

تایزن، توسط جامعه ای از سازندگان ،تحت قانون منبع باز  ساخته می شود، و برای همه ی اعضا که مایل به شرکت هستند، باز می باشد.

 

سیستم عامل تایزن، در چندین پروفایل وجود دارد تا به نیاز های صنعت مختلف خدمت کند. پروفایل اخیر تایزن،

شامل  تایزن IVI (اطلاعات درون خودرو) ،تایزن موبایل ، تایزنTV و تایزن پوشیدنی میباشد.

علاوه بر این، همانند  تایزن ۳٫۰ ، همه ی پروفایل ها به طور رایج با زیر ساخت مشترکی به نام Tizen Common ساخته می شوند.

 

با تایزن، یک سازنده ی دستگاه، می تواند با یکی از این پروفایل ها آغاز کرده وآن را  تغییر دهد تا نیاز های خود را به انجام رساند، یا از پایه Tizen Common استفاده کرده تا پروفایل جدیدی ایجاد کرده تا با حافظه ، پردازش، و نیاز های قدرت هر دستگاه بپیوندد و به سرعت آن را وازد بازار کند.

 

اپراتور های تلفن همراه، می توانند با شرکای دستگاه کار کنند تا سیستم عامل و تجربه ی  کاربر را شخصی سازی کرده تا نیاز های خاص بخش های مشترین یا جمعیت خاص را رفع کند.

 

برای سازندگان نرم افزار و SIV ها، تایزن قدرتی از ایجاد نرم افزار بومی را با انعطاف پذیری غیر موازی پشتیبانی HTML5 پیشنهاد می دهد.

تایزن همچنین پتانسیلی برای سازندگان نرم افزار ، برای گسترش دسترسی خود به دستگاه های هوشمند جدیدی که از تایزن استفاده می کنند، از جمله پوشیدنی ها ، لوازم الکترونیکی مصرفی (تلویزیون، کنسول های بازی، دی وی دی ها و ..)، اتوموبیل ها و لوازم خانگی ، ارایه می دهد.

 

پروژه ی تایزن مستقر در بنیاد لینوکس است که توسط یک گروه فرماندهی فنی (Technical steering) اداره می شود. گروه  فرماندهی فنی یک تصمیم گیری اصلی برای پروژه ی منبع باز بوده که، با تمرکز بر روی ایجاد و تحویل بنیاد ، همراه با تشکیل گروه های کاری برای پشتیبانی از دستگاه های عمودی می باشد.

انجمن تایزن،شکل گرفته است تا نقش صنعت  تایزن را که شامل جمع آوری الزامات ، شناسایی و تسهیل مدل های خدمات و بازاریابی و به طور کلی آموزش عمومی را راهنمایی کند.

This content has been helpful to you?

Thanks for contributing!

Yes No