اولین نرم افزار بومی موبایل تایزن خود را بسازید

شروع با نرم­ افزارهای بومی
بهمن ۳۰, ۱۳۹۵
اولین نرم افزار موبایل وب تایزن خودتان را بسازید
اسفند ۷, ۱۳۹۵

 

به بخش تولید نرم­ افزار موبایل بومی تایزن خوش آمدید!

 

یک نرم­ افزار بومی موبایل با استفاده از زبان C تولید شده­ است و می­ تواند بر روی موبایل ­های تایزن اجرا شود. نرم­ افزار از API بومی استفاده می ­کند که ایجاد کنندۀ روابط و پیوندهای متنوعی با سخت­ افزار دستگاه است که برای شما این امکان را فراهم می ­کند تا از ظرفیت ­های بی ­شماری که متناسب با راه ­اندازی در شرایط منابع محدود دستگاه است، استفاده کنید.

دستور العمل های زیر را بخوانید. این دستور العمل ها به شما کمک می­کند تا با فرایند تولید نرم­ افزار بومی تایزن در حین استفاده از استودیوی تایزن، آشنا شوید. همچنین به شما در نصب نرم ­افزار ایجاد شده یاری می ­رساند. با این دستورالعمل، خواهید توانست تا یک نرم ­افزار ابتدایی بومی موبایل تایزن را ایجاد و راه ­اندازی کنید، نرم ­افزاری که بدون دخالت کاربر، تعدادی متن را بر روی صفحۀ نمایشگر، نشان می­دهد:

۱-قبل از شروع تولید نرم­ افزار تایزن،تایزن استودیوی را بارگذاری و نصب کنید.

 

۲- یک پروژۀ بومی موبایل با استفاده از استودیوی تایزن ایجاد کنید.

 

این مرحله نشان می­ دهد که شما چگونه می­ توانید از یک الگوی از قبل طراحی شده که تمام فایل­ ها و فولدر های ابتداییِ مورد نیاز برای پروژه شما را دارد، استفاده کنید.

۳- ساخت نرم­ افزار

 

بعد از اینکه برای ویژگی­ های دلخواه خود کد وارد کردید، این مرحله به شما نشان می­ دهد که چگونه می­توانید نرم ­افزار را معتبر سازی و کامپایلکنید.

 

۴- اجرای نرم­ افزار

این مرحله به شما نشان خواهد داد که چگونه می­توانید نرم ­افزار را روی یک emulator  (مجازی ساز) یا یک دستگاه واقعی راه­اندازی کنید.

 

۵- ساخت یک UI

این مرحله به شما نشان می­ دهد که چگونه می­توانید تغییرات جزئی در UI نرم­ افزار برای ارتقای کارایی نرم­ افزار انجام دهید.

(UI که مخفف user interface می باشد در فیلد اثر متقابل ماشین و انسان در صنعت طراحی، فضایی می باشد که اثر متقابل بین انسان و ماشین به وجود می آید. هدف این اثر متقابل اجازه برای عمکلکرد موثر و کنترل ماشین از سمت انسان می باشد، در حالیکه ماشین اطلاعاتی را باز می گرداند که کمک به تصمیم گیری های کاربران می نماید)

زمانی­ که یک نرم ­افزار پیچیده­ تر تولید می­ کنید، می­ توانید از ابزارهای بومی که در استودیوی تایزن موجود است، برای راحت تر شدن کارایی و طراحی UI نرم­ افزار بهره ببرید.

 

 

ایجاد یک پروژه

این مثال به شما نشان خواهد داد، چگونه یک پروژۀ نرم­ افزار ابتدایی بومی برای موبایل در استودیوی تایزن بسازید. پروژۀ نرم­ افزار شامل تمام فایل­ های ایجاد کنندۀ یک نرم­ افزار می­ شود.

تصویر زیر نشان دهندۀ جایی­ است که نرم ­افزار ساخته شده در آن ذخیره می شود. صفحۀ نرم­ افزار متن Hello Tizen را نشان می­ دهد و هیچ دخالتی از سوی کاربر در آن وجود ندارد. اگر دکمۀ بازگشت دستگاه را بزنید، نرم­ افزار به پیش زمینه می­ رود.

تصویر: نرم­ افزار یو آی پایه­ ای بومی موبایل

 

برای ساخت پروژۀ نرم ­افزار:

۱٫استودیوی تایزن را راه ­اندازی کنید.

۲٫ مطمئن شوید که گزینۀ Native در گوشۀ بالای سمت راست پنجرۀ استودیوی تایزن انتخاب شده است.

 

وگرنه، آن را انتخاب کنید، اگر این گزینه وجود ندارد، در منوی استودیوی تایزن، این مراحل را انجام دهید:

      Window > Perspective > Open Perspective > Other > Native> OK.

 

۳٫در منوی استودیوی تایزن مراحل File > New > Tizen Project را انجام دهید.

      صفحۀ پروژه باز می­شود.

۴٫ در صفحۀ پروژه، جزئیات پروژه را تعیین کنید.

صفحه پروژه برای ایجاد بدنۀ اولیۀ نرم­ افزار همراه با ساختار فولدر مورد نیاز و فایل­ های الزامی است. شما به راحتی می­توانید نرم­ افزارهای مختلفی را با انتخاب یک الگو یا نمونۀ کاربست پذیر برای استفاده در صفحۀ پروژه، به وجود بیاورید.

الف. نوع Template پروژه را نتخاب کنید و بر روی Next کلیک کنید.

 

ب. پروفایل (Mobile) و ورژن را از لیست انتخاب کنید و Next را کلیک کنید.

ورژن بستگی به ورژن پلت فرمی دارد که شما نصب کرده ­اید و با آن نرم­ افزار را ایجاد می­ کنید.

 

ج. نوع نرم ­افزار بومی را انتخاب کنید و Next را کلیک کنید.

د. الگوی پایه ه­ای UI را انتخاب کنید و بر Next کلیک کنید.

 

ه. ویژگی­ های پروژه را تعیین و بر روی Finish کلیک کنید.

می­ توانید نام پروژه را با (سه تا پنجاه حرف) و ID انحصاری انتخاب کنید؛ همچنین می­ توانید location و working sets را با کلیک روی More properties مشخص کنید.

متاسفم! نمایش مطالب برای کاربران عضو امکان پذیر می باشد

This content has been helpful to you?

Thanks for contributing!

Yes No

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code